November 27, 2022

چطور مطمئن شوم که نوازدم هنگام خواب به پشت خواهد ماند؟ آیا غلت گیر نوزاد به من کمک خواهد کرد؟

من می‌دونم که نوزادم هنگام خواب باید به پشت خوابانده بشه ، اما اگر نوزاد چرخید یا بالا آورد چی؟ نحوه خواباندن صحیح نوزادچیست؟ آیا غلت گیر نوزاد به من کمک خواهد کرد؟رفلاکس گوارشی نوزاد

زمانی که نوزادتان را به پشت می­خوابانید خطر سندرم مرگ ناگهانی را در او کاهش می­دهید. سندرم مرگ ناگهانی علت مرگ نوزادان کمتر از یک  سالی است که رو به شکم می­خوابند.

نگرانی شما در مورد چرخیدن و بالا آوردن نوزاد منطقی است اما خبرهای خوبی برایتان داریم و آن اینست که، با گذشت زمان نوزاد قادر خواهد بود تا خودش بچرخد که در این صورت خطر سندرم مرگ ناگهانی به مقدار زیادی در او کاهش می­یابد. وقتی نوزاد را رو به پشت می­خوابانید به‌مرور زمان نوزاد به این حالت عادت کرده و آن را ترجیح خواهد داد.

در مورد بالا آوردن نوزاد هم بایستی گفت که خطر خفگی برای نوزادان سالمی که به پشت می­خوابند وجود ندارد. در صورتی که نوزاد به ریفلاکس مزمن یا مشکلات تنفسی مبتلا باشد، ممکن است دکتر یک حالت دیگری خوابیدن را پیشنهاد دهد در صورتی که در این مورد نگرانی دارید و یا فرزند شما به مشکلی مانند ریفلاکس گوارشی مبتلا می باشد در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.

اگر نگران چرخیدن نوزاد خود هستید و از اینکه در هنگام خواب یا استراحت خود از چک کردن مداوم نوزاد خسته شده اید باید این را بدانید که محصولاتی مانند غلت گیر نوزاد برای نوزادان معمولی و حتی مخصوص نوزادان ریفلاکسی وجود دارند، که کار مراقبت از نوزاد را برای شما بسیار ساده تر خواهند ساخت. این محصول یکی از وسایلی ایست که ما توصیه میکنم در سیسمونی نوزاد حتما وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.