November 27, 2022

درمان های خانگی موثر که به کاهش درد دندان درآوردن نوزادتان کمک می کند!

جاروبرقی! لغت مناسبی برای نوزادان در هنگام دندان درآوردن است. اگر کذینه مناسبی برای دندان زدن به آنها ندهید هر چیزی را خواهند جوید. هرچند در دهان کردن هر چیزی که دم دست آنها میرسد خاص زمان دندان درآوردن نیست. اما اگر همه چیز را می جوند و آب دهانشان هم جاری است، این نشانه دندان درآوردن نوزاد است. اگر می خواهید می توانید در اینجا نشانه های دندان درآوردن نوزاد را مطالعه کنید.

در این پست، شما چند پیشنهاد خواهید یافت درباره­ اینکه چگونه به کاهش درد رویش دندان نوزاد خود کمک کنید. اکنون نکات تسکین رویش دندان را  با هم بررسی کنیم. با تجربه­ من، ترکیبی از تسکین واقعی درد و پرت کردن حواس بهترین کار است.

درمان­های خانگی موثر برای رویش دندان کودکان:

  • گاز زدن چیزی
  • استفاده از چیزهای سرد
  • استفاده از چیزهای طعم­دار
  • داروهای مسکن درد
  • پرت کردن حواس

 

گاز زدن چیزی

اگر شما به کودکتان چیزی ندهید که گاز بزند، مطمئن باشید که به هرحال خودش چیزی پیدا می­کند. کودکان در هنگام دندان در آوردن تمایل دارند همه­ چیز را بجوند. بعضی اسباب بازی­های مختص رویش دندان می­تواند بسیار مفید باشد. به نظر می­رسد اسباب­ بازی­­ های لاستیکی با بافت خوب برای جویدن در بین کودکان محبوب­‌اند.مطمئن شوید که اسباب بازی یک قسمت برآمدگی دارد تا کودک شما به راحتی بتواند آن­را در دهانش بگذارد. بعضی اسباب ­بازی ­های رویش دندان بیشتر گرد اند. دختر من یکی ار آن­ها را داشت. و زمانی که نم­توانست آن­ را خوب در دهانش بگذارد عصبانی می‌­شد. وقتی یکی از این­ها میخرید مطمئن شوید برای جویدن ایمن هستند و بدون BPA. (مطالب بیشتر را درباره­ی BPA در شیشه­‌ های شیر و اسباب ­بازی­ها اینجا بخونید)

چیزهای سرد

اگر شما اسباب بازی­ های مختص رویش دندان را برای مدتی در فریزر قرار دهید تا واقعا سرد شود، ممکن است حتی بهتر از مسکن برای فرزندتان بشود. همچنین می­توانید قطعه­­‌ای یخ را در یک حوله نازک و تمیز بگذارید و آن را روی لثه­ فرزندتان بکشید. همان جایی که دندان­ها قرار است بیرون بزند. اما از یک قطعه یخ خالی استفاده نکنید، چون می­تواند باعث خفگی شود. و باز هم به همین دلیل به کودکتان اجازه ندهید حوله و قطعه یخ را نگه دارد. دندانی های قابل یخ زدن هم می توانید استفاده کنید.

یکی از مادرانی که من با او صحبت کردم، قسمتی از یک پارچه را خیس می­کرد و در فریزر می­گذاشت. فرزندش، که در شب ها از خواب بیدار می­شد و آرام نمی­گرفت، کمی به حوله مک میزد و دوباره به خواب میرفت. قطعاً ارزش امتحان کردن دارد! قسمت بزرگی از حوله را خیس نکنید، زیرا یخ که ذوب می‌شود، کودک شما خیس می­شود.

چیزهای طعم­دار

یک چیز واقعا خوشمزه (از نظر کودک شما)، ممکن است به عنوان یک مسکن و راحت کننده برای مدتی مصرف شود. علاوه بر موز یخ زده؛ بیسکوییت­های رویش دندان یا کلوچه یخ زده بعضی مثال­های درمان­های خانگی رویش دندان است که توسط والدین استفاده می­شود. (حتما مطمئن شوید که بدون شکر، ترجیحا ارگانیک، برای بچه­های کوچک، و بدون گلوتن هستند.)

هشدار: خوراکی‌های نوزاد را به قطعات ریز و قابل بلع تبدیل کنید و در ماه‌های ابتدایی به هیچ‌وجه کودک را هنگام خوردن خوراکی جامد تنها رها نکنید.

یکی دیگر از درمان­های خانگی سالم و به احتمال زیاد کودک پسند طبیعی برای رویش ­دندان شیر مادر و پوپسیکل (آبمیوه­های یخ زده به شکل بستنی) است. یک بسته قالب پوپسیکل مناسب برای کودک بگیرید، و با شیر مادر یا شیرخشک پر کنید، مثل کاری که این مادر کرده، وقتی شیک با شیر خشک را درست کرد. طالبی یخ زده یکی دیگر از گزینه ­هاست.

داروهای مسکن درد

اگر هیچ چیز دیگری کمک نکرد مخصوصا شب­ها، احتمالاً ارزش دارد که داروهای مسکن را برای کودکتان در نظر بگیرید. برای مثال، ژل­های مختص رویش دندان را امتحان کنید، و یا برای استفاده از مسکن با پزشک مشورت کنید.

شخصاً، تجربه خوبی از مسکن­‌ها ندارم. فقط یه بچه که جیغ می­زند بدون تسکین واقعی. با توجه به رفتار فرزندم به نظرم واقعا مزه بدی می­دهند. البته که، ممکن است برای فرزند شما موثر باشد. یک درمان خانگی دیگر که اخیراً درباره­اش یادگرفته­‌ام عصاره­­ی وانیل است. مالیدن آن روی لثه­‌ی کودکتان کمی درد را کم می­کند. یک جایگزین طبیعی دیگر برای ژل­های مختص رویش دندان، روغن نعنا فلفلی می باشد.

پرت کردن حواس

مخصوصاً در طول روز، کودک شما ممکن است در زمان رویش دندان بیشتر نیاز به حواس پرتی داشته باشد. تنها بازی کردن احتمالاً اصلاً جوابگو نیست. انجام کارهایی که کودکتان واقعاً دوست دارد را مد نظر داشته باشید، مثل رفتن به زمین بازی،، حمام یا فقط بازی کردن با یکدیگر. خوش گذروندن حتما کمک می­کند!

امیدوارم این درماه­های خانگی به فرزندتان کمک کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.